Microchip Technology MASMCJ40CA
Número da peça
MASMCJ40CA
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MASMCJ40CA.pdf
Descrição
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
Product details
1. How to order MASMCJ40CA on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MASMCJ40CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMCJ40CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMCJ40CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMCJ40CA pin diagram, MASMCJ40CA datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Breakdown(Min) 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 23.2A 23.2A 23.2A 23.2A 23.2A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)