Microchip Technology MASMCJ43CA
Número da peça
MASMCJ43CA
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MASMCJ43CA.pdf
Descrição
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Product details
1. How to order MASMCJ43CA on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MASMCJ43CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMCJ43CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMCJ43CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMCJ43CA pin diagram, MASMCJ43CA datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 43V 43V 43V 43V 43V
Voltage-Breakdown(Min) 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 69.4V 69.4V 69.4V 69.4V 69.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 21.6A 21.6A 21.6A 21.6A 21.6A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)