Microchip Technology MASMCJ48CA
Número da peça
MASMCJ48CA
Fabricante
Microchip Technology
Categoria:
TVS - Dioden
Pacote
DO-214AB, SMC
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MASMCJ48CA.pdf
Descrição
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order MASMCJ48CA on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MASMCJ48CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMCJ48CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMCJ48CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMCJ48CA pin diagram, MASMCJ48CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Breakdown(Min) 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 19.4A 19.4A 19.4A 19.4A 19.4A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)