Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR20L45CTH.
| Imagem |
| Fabricante | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | SWITCHMODE™ | SWITCHMODE™ | SWITCHMODE™ | SWITCHMODE™ | SWITCHMODE™ |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 10A | 10A | 10A | 10A | 10A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 500 mV @ 10 A | 500 mV @ 10 A | 500 mV @ 10 A | 500 mV @ 10 A | 500 mV @ 10 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 500 µA @ 45 V | 500 µA @ 45 V | 500 µA @ 45 V | 500 µA @ 45 V | 500 µA @ 45 V |