MBRB2045CTHE3/45.pdf
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 10A | 10A | 10A | 10A | 10A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 650 mV @ 10 A | 650 mV @ 10 A | 650 mV @ 10 A | 650 mV @ 10 A | 650 mV @ 10 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 100 µA @ 45 V | 100 µA @ 45 V | 100 µA @ 45 V | 100 µA @ 45 V | 100 µA @ 45 V |