MBRF10200CT-LJ.pdf
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 5A | 5A | 5A | 5A | 5A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 910 mV @ 5 A | 910 mV @ 5 A | 910 mV @ 5 A | 910 mV @ 5 A | 910 mV @ 5 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 100 µA @ 200 V | 100 µA @ 200 V | 100 µA @ 200 V | 100 µA @ 200 V | 100 µA @ 200 V |