MC10XS4200BFKR2.pdf
| Imagem |
| Fabricante | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| NumberofOutputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Ratio-Input:Output | 1:1 | 1:1 | 1:1 | 1:1 | 1:1 |
| OutputConfiguration | High Side | High Side | High Side | High Side | High Side |
| OutputType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| Interface | SPI | SPI | SPI | SPI | SPI |
| Voltage-Load | 8V ~ 36V | 8V ~ 36V | 8V ~ 36V | 8V ~ 36V | 8V ~ 36V |
| Voltage-Supply(Vcc/Vdd) | 3V ~ 5.5V | 3V ~ 5.5V | 3V ~ 5.5V | 3V ~ 5.5V | 3V ~ 5.5V |
| Current-Output(Max) | 6A | 6A | 6A | 6A | 6A |
| RdsOn(Typ) | 10mOhm (Max) | 10mOhm (Max) | 10mOhm (Max) | 10mOhm (Max) | 10mOhm (Max) |