MCD132-16IO1.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MCD132-16IO1.
| Imagem |
| Fabricante | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Voltage-OffState | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV |
| Current-OnState(It(AV))(Max) | 130 A | 130 A | 130 A | 130 A | 130 A |
| Current-OnState(It(RMS))(Max) | 300 A | 300 A | 300 A | 300 A | 300 A |
| Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V |
| Current-GateTrigger(Igt)(Max) | 150 mA | 150 mA | 150 mA | 150 mA | 150 mA |
| Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) | 4750A, 5080A | 4750A, 5080A | 4750A, 5080A | 4750A, 5080A | 4750A, 5080A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 200 mA | 200 mA | 200 mA | 200 mA | 200 mA |