ME40A2403B01.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ME40A2403B01.
| Imagem |
| Packaging | Bulk,Box | Bulk,Box | Bulk,Box | Bulk,Box | Bulk,Box |
| Series | ME40 (40W) | ME40 (40W) | ME40 (40W) | ME40 (40W) | ME40 (40W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| RegionUtilized | North America | North America | North America | North America | North America |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Current-Output(Max) | 1.7A | 1.7A | 1.7A | 1.7A | 1.7A |
| Power(Watts) | 41 W | 41 W | 41 W | 41 W | 41 W |
| NoLoadPowerConsumption | 100mW (Max) | 100mW (Max) | 100mW (Max) | 100mW (Max) | 100mW (Max) |
| Applications | Medical | Medical | Medical | Medical | Medical |
| Efficiency | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 50°C | -20°C ~ 50°C | -20°C ~ 50°C | -20°C ~ 50°C | -20°C ~ 50°C |
| OutputConnector | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| CordLength | 4.7' (1.45m) | 4.7' (1.45m) | 4.7' (1.45m) | 4.7' (1.45m) | 4.7' (1.45m) |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.78 L x 2.17 W x 1.32 H (96.0mm x 55.0mm x 33.6mm) | 3.78 L x 2.17 W x 1.32 H (96.0mm x 55.0mm x 33.6mm) | 3.78 L x 2.17 W x 1.32 H (96.0mm x 55.0mm x 33.6mm) | 3.78 L x 2.17 W x 1.32 H (96.0mm x 55.0mm x 33.6mm) | 3.78 L x 2.17 W x 1.32 H (96.0mm x 55.0mm x 33.6mm) |