MFP1WSBBE52-16K.pdf
| Imagem |
| Fabricante | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MFP | MFP | MFP | MFP | MFP |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 16 kOhms | 16 kOhms | 16 kOhms | 16 kOhms | 16 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) | 0.130 Dia x 0.354 L (3.30mm x 9.00mm) |