MIC39301-1.8BU.pdf
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Voltage-Input(Max) | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.55V @ 3A | 0.55V @ 3A | 0.55V @ 3A | 0.55V @ 3A | 0.55V @ 3A |
| Current-Output | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |