Microchip Technology MPLAD6.5KP40AE3
Número da peça
MPLAD6.5KP40AE3
Fabricante
Microchip Technology
Categoria:
TVS - Dioden
Pacote
Nonstandard SMD
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MPLAD6.5KP40AE3.pdf
Descrição
TVS DIODE 40VWM 64.5VC PLAD
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order MPLAD6.5KP40AE3 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MPLAD6.5KP40AE3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPLAD6.5KP40AE3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Breakdown(Min) 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 101A 101A 101A 101A 101A
Power-PeakPulse 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW) 6500W (6.5kW)