Microchip Technology MPT-18C/TR
Número da peça
MPT-18C/TR
Fabricante
Microchip Technology
Categoria:
TVS - Dioden
Pacote
DO-13
Ficha técnica
MPT-18C/TR.pdf
Descrição
BI-DIRECTIONAL TVS
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order MPT-18C/TR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MPT-18C/TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPT-18C/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPT-18C/TR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MPT-18C/TR pin diagram, MPT-18C/TR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-13 DO-13 DO-13 DO-13 DO-13
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Breakdown(Min) 21.2V 21.2V 21.2V 21.2V 21.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 25.5V 25.5V 25.5V 25.5V 25.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 50A 50A 50A 50A 50A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)