Microchip Technology MRT100KP40AE3
Número da peça
MRT100KP40AE3
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.MRT100KP40AE3.pdf
Descrição
TVS DIODE 40VWM 78.6VC CASE 5A
Product details
1. How to order MRT100KP40AE3 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the MRT100KP40AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRT100KP40AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MRT100KP40AE3.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Breakdown(Min) 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 78.6V 78.6V 78.6V 78.6V 78.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs) - - - - -
Power-PeakPulse 100000W (100kW) 100000W (100kW) 100000W (100kW) 100000W (100kW) 100000W (100kW)