MSC250V708.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSC250V708.
| Imagem |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | MSC | MSC | MSC | MSC | MSC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 708 µF | 708 µF | 708 µF | 708 µF | 708 µF |
| Tolerance | - | - | - | - | - |
| Voltage-Rated | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Lifetime@Temp | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C |
| Polarization | Bi-Polar | Bi-Polar | Bi-Polar | Bi-Polar | Bi-Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Applications | Motor Start | Motor Start | Motor Start | Motor Start | Motor Start |
| RippleCurrent@LowFrequency | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@HighFrequency | - | - | - | - | - |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.880 (22.35mm) | 0.880 (22.35mm) | 0.880 (22.35mm) | 0.880 (22.35mm) | 0.880 (22.35mm) |
| Size/Dimension | 2.560 Dia (65.02mm) | 2.560 Dia (65.02mm) | 2.560 Dia (65.02mm) | 2.560 Dia (65.02mm) | 2.560 Dia (65.02mm) |
| Height-Seated(Max) | 4.380 (111.25mm) | 4.380 (111.25mm) | 4.380 (111.25mm) | 4.380 (111.25mm) | 4.380 (111.25mm) |