MXLPLAD15KP17A.pdf
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 17V | 17V | 17V | 17V | 17V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 18.9V | 18.9V | 18.9V | 18.9V | 18.9V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 27.6V | 27.6V | 27.6V | 27.6V | 27.6V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 543A | 543A | 543A | 543A | 543A |
| Power-PeakPulse | 15000W (15kW) | 15000W (15kW) | 15000W (15kW) | 15000W (15kW) | 15000W (15kW) |