N74F242D,623.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of N74F242D,623.
| Imagem |
| Fabricante | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. |
| Package/Case | 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Series | 74F | 74F | 74F | 74F | 74F |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| NumberofElements | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| NumberofBitsperElement | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| InputType | - | - | - | - | - |
| OutputType | 3-State | 3-State | 3-State | 3-State | 3-State |
| Current-OutputHighLow | 15mA, 64mA | 15mA, 64mA | 15mA, 64mA | 15mA, 64mA | 15mA, 64mA |
| Voltage-Supply | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V |