NPH10S4803EIC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NPH10S4803EIC.
| Imagem |
| Package/Case | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | NPH10S (10W) | NPH10S (10W) | NPH10S (10W) | NPH10S (10W) | NPH10S (10W) |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Input(Max) | 75V | 75V | 75V | 75V | 75V |
| Voltage-Output1 | 3.4V | 3.4V | 3.4V | 3.4V | 3.4V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 2.94A | 2.94A | 2.94A | 2.94A | 2.94A |
| Power(Watts) | 10 W | 10 W | 10 W | 10 W | 10 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Features | - | - | - | - | - |
| Efficiency | 80% | 80% | 80% | 80% | 80% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.26 L x 0.98 W x 0.39 H (32.0mm x 24.9mm x 9.9mm) | 1.26 L x 0.98 W x 0.39 H (32.0mm x 24.9mm x 9.9mm) | 1.26 L x 0.98 W x 0.39 H (32.0mm x 24.9mm x 9.9mm) | 1.26 L x 0.98 W x 0.39 H (32.0mm x 24.9mm x 9.9mm) | 1.26 L x 0.98 W x 0.39 H (32.0mm x 24.9mm x 9.9mm) |