NTB75N06L.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NTB75N06L.
| Imagem |
| Fabricante | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 75A (Ta) | 75A (Ta) | 75A (Ta) | 75A (Ta) | 75A (Ta) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 11mOhm @ 37.5A, 5V | 11mOhm @ 37.5A, 5V | 11mOhm @ 37.5A, 5V | 11mOhm @ 37.5A, 5V | 11mOhm @ 37.5A, 5V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 2V @ 250µA | 2V @ 250µA | 2V @ 250µA | 2V @ 250µA | 2V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 92 nC @ 5 V | 92 nC @ 5 V | 92 nC @ 5 V | 92 nC @ 5 V | 92 nC @ 5 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 4370 pF @ 25 V | 4370 pF @ 25 V | 4370 pF @ 25 V | 4370 pF @ 25 V | 4370 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 2.4W (Ta), 214W (Tj) | 2.4W (Ta), 214W (Tj) | 2.4W (Ta), 214W (Tj) | 2.4W (Ta), 214W (Tj) | 2.4W (Ta), 214W (Tj) |