NTD18N06-1G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NTD18N06-1G.
| Imagem |
| Fabricante | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Packaging | Tube,Tube | Tube,Tube | Tube,Tube | Tube,Tube | Tube,Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 18A (Ta) | 18A (Ta) | 18A (Ta) | 18A (Ta) | 18A (Ta) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 60mOhm @ 9A, 10V | 60mOhm @ 9A, 10V | 60mOhm @ 9A, 10V | 60mOhm @ 9A, 10V | 60mOhm @ 9A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 30 nC @ 10 V | 30 nC @ 10 V | 30 nC @ 10 V | 30 nC @ 10 V | 30 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 710 pF @ 25 V | 710 pF @ 25 V | 710 pF @ 25 V | 710 pF @ 25 V | 710 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 2.1W (Ta), 55W (Tj) | 2.1W (Ta), 55W (Tj) | 2.1W (Ta), 55W (Tj) | 2.1W (Ta), 55W (Tj) | 2.1W (Ta), 55W (Tj) |