PFS35-8K2F1.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PFS35-8K2F1.
| Imagem |
| Fabricante | Riedon | Riedon | Riedon | Riedon | Riedon |
| Series | PFS35 | PFS35 | PFS35 | PFS35 | PFS35 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 8.2 kOhms | 8.2 kOhms | 8.2 kOhms | 8.2 kOhms | 8.2 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 35W | 35W | 35W | 35W | 35W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.406 L x 0.398 W (10.30mm x 10.10mm) | 0.406 L x 0.398 W (10.30mm x 10.10mm) | 0.406 L x 0.398 W (10.30mm x 10.10mm) | 0.406 L x 0.398 W (10.30mm x 10.10mm) | 0.406 L x 0.398 W (10.30mm x 10.10mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.185 (4.70mm) | 0.185 (4.70mm) | 0.185 (4.70mm) | 0.185 (4.70mm) | 0.185 (4.70mm) |