Nichicon PHC1405250KR
Número da peça
PHC1405250KR
Fabricante
Nichicon
Categoria:
Folienkondensatoren
Pacote
Axial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.PHC1405250KR.pdf
Descrição
FILM CAP CYLINDRICAL AXIAL
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order PHC1405250KR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the PHC1405250KR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PHC1405250KR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PHC1405250KR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PHC PHC PHC PHC PHC
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 25 µF 25 µF 25 µF 25 µF 25 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC 250V 250V 250V 250V 250V
VoltageRating-DC 400V 400V 400V 400V 400V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 3.8 mOhms 3.8 mOhms 3.8 mOhms 3.8 mOhms 3.8 mOhms
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.555 Dia x 2.087 L (39.50mm x 53.00mm) 1.555 Dia x 2.087 L (39.50mm x 53.00mm) 1.555 Dia x 2.087 L (39.50mm x 53.00mm) 1.555 Dia x 2.087 L (39.50mm x 53.00mm) 1.555 Dia x 2.087 L (39.50mm x 53.00mm)