Nichicon PSB2302680KJS
Número da peça
PSB2302680KJS
Fabricante
Nichicon
Categoria:
Folienkondensatoren
Pacote
Radial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.PSB2302680KJS.pdf
Descrição
FILM CAP BOXED RADIAL
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order PSB2302680KJS on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the PSB2302680KJS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PSB2302680KJS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PSB2302680KJS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PSB PSB PSB PSB PSB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.068 µF 0.068 µF 0.068 µF 0.068 µF 0.068 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC 750V 750V 750V 750V 750V
VoltageRating-DC 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) 12.3 mOhms 12.3 mOhms 12.3 mOhms 12.3 mOhms 12.3 mOhms
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.260 L x 0.866 W (32.00mm x 22.00mm) 1.260 L x 0.866 W (32.00mm x 22.00mm) 1.260 L x 0.866 W (32.00mm x 22.00mm) 1.260 L x 0.866 W (32.00mm x 22.00mm) 1.260 L x 0.866 W (32.00mm x 22.00mm)
Height-Seated(Max) 1.457 (37.00mm) 1.457 (37.00mm) 1.457 (37.00mm) 1.457 (37.00mm) 1.457 (37.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm)