PSU10865.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PSU10865.
| Imagem |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PSU | PSU | PSU | PSU | PSU |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 108 µF | 108 µF | 108 µF | 108 µF | 108 µF |
| Tolerance | 0%, +20% | 0%, +20% | 0%, +20% | 0%, +20% | 0%, +20% |
| Voltage-Rated | 165 V | 165 V | 165 V | 165 V | 165 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Lifetime@Temp | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C |
| Polarization | Bi-Polar | Bi-Polar | Bi-Polar | Bi-Polar | Bi-Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Applications | Motor Start | Motor Start | Motor Start | Motor Start | Motor Start |
| RippleCurrent@LowFrequency | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@HighFrequency | - | - | - | - | - |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 1.438 Dia (36.53mm) | 1.438 Dia (36.53mm) | 1.438 Dia (36.53mm) | 1.438 Dia (36.53mm) | 1.438 Dia (36.53mm) |
| Height-Seated(Max) | 3.375 (85.73mm) | 3.375 (85.73mm) | 3.375 (85.73mm) | 3.375 (85.73mm) | 3.375 (85.73mm) |