PT500-2000.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PT500-2000.
| Imagem |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PT | PT | PT | PT | PT |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Toroidal | Toroidal | Toroidal | Toroidal | Toroidal |
| Material-Core | Iron Powder | Iron Powder | Iron Powder | Iron Powder | Iron Powder |
| Inductance | 500 µH | 500 µH | 500 µH | 500 µH | 500 µH |
| Tolerance | ±15% | ±15% | ±15% | ±15% | ±15% |
| CurrentRating(Amps) | 8 A | 8 A | 8 A | 8 A | 8 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 90mOhm Max | 90mOhm Max | 90mOhm Max | 90mOhm Max | 90mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |