PVR100AZ-B5V0,115.pdf
| Imagem |
| Fabricante | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| TransistorType | NPN + Zener | NPN + Zener | NPN + Zener | NPN + Zener | NPN + Zener |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V |
| VceSaturation(Max)@IbIc | - | - | - | - | - |
| DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce | 160 @ 100mA, 1V | 160 @ 100mA, 1V | 160 @ 100mA, 1V | 160 @ 100mA, 1V | 160 @ 100mA, 1V |
| Power-Max | 550 mW | 550 mW | 550 mW | 550 mW | 550 mW |
| Frequency-Transition | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |