Recom Power R0.5D-1205
Número da peça
R0.5D-1205
Fabricante
Recom Power
Categoria:
DC/DC-Wandler
Pacote
10-SMD Module, 6 Leads
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.R0.5D-1205.pdf
Descrição
DC DC CONVERTER +/-5V 500MW
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order R0.5D-1205 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the R0.5D-1205 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R0.5D-1205?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R0.5D-1205.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as R0.5D-1205 pin diagram, R0.5D-1205 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 10.8V 10.8V 10.8V 10.8V 10.8V
Voltage-Input(Max) 13.2V 13.2V 13.2V 13.2V 13.2V
Voltage-Output1 5V 5V 5V 5V 5V
Voltage-Output2 -5V -5V -5V -5V -5V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 50mA, 50mA 50mA, 50mA 50mA, 50mA 50mA, 50mA 50mA, 50mA
Power(Watts) 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Voltage-Isolation 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Efficiency 76% 76% 76% 76% 76%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)