RAC10-12DK/277.pdf
| Imagem |
| Fabricante | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power |
| Package/Case | 5-DIP Module | 5-DIP Module | 5-DIP Module | 5-DIP Module | 5-DIP Module |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | POWERLINE RAC10-K/277 (10W) | POWERLINE RAC10-K/277 (10W) | POWERLINE RAC10-K/277 (10W) | POWERLINE RAC10-K/277 (10W) | POWERLINE RAC10-K/277 (10W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| NumberofOutputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input | 80 ~ 305 VAC | 80 ~ 305 VAC | 80 ~ 305 VAC | 80 ~ 305 VAC | 80 ~ 305 VAC |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | -12V | -12V | -12V | -12V | -12V |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 420mA, 420mA | 420mA, 420mA | 420mA, 420mA | 420mA, 420mA | 420mA, 420mA |
| Power(Watts) | 10 W | 10 W | 10 W | 10 W | 10 W |
| Efficiency | 82% | 82% | 82% | 82% | 82% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.07 L x 1.08 W x 0.93 H (52.5mm x 27.4mm x 23.5mm) | 2.07 L x 1.08 W x 0.93 H (52.5mm x 27.4mm x 23.5mm) | 2.07 L x 1.08 W x 0.93 H (52.5mm x 27.4mm x 23.5mm) | 2.07 L x 1.08 W x 0.93 H (52.5mm x 27.4mm x 23.5mm) | 2.07 L x 1.08 W x 0.93 H (52.5mm x 27.4mm x 23.5mm) |