Recom Power REM3.5E-0509D/R10/A/CTRL
Número da peça
REM3.5E-0509D/R10/A/CTRL
Fabricante
Recom Power
Categoria:
DC/DC-Wandler
Pacote
24-DIP Module, 7 Leads
Ficha técnica
REM3.5E-0509D/R10/A/CTRL.pdf
Descrição
DC DC CONVERTER +/-9V 3.5W
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order REM3.5E-0509D/R10/A/CTRL on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the REM3.5E-0509D/R10/A/CTRL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of REM3.5E-0509D/R10/A/CTRL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series MEDLINE REM3.5E (3.5W) MEDLINE REM3.5E (3.5W) MEDLINE REM3.5E (3.5W) MEDLINE REM3.5E (3.5W) MEDLINE REM3.5E (3.5W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V
Voltage-Input(Max) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Output1 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Output2 -9V -9V -9V -9V -9V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 194mA, 194mA 194mA, 194mA 194mA, 194mA 194mA, 194mA 194mA, 194mA
Power(Watts) 3.5 W 3.5 W 3.5 W 3.5 W 3.5 W
Voltage-Isolation 10 kV 10 kV 10 kV 10 kV 10 kV
Applications Medical Medical Medical Medical Medical
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 80% 80% 80% 80% 80%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)