| Imagem |
| Fabricante | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | MEDLINE REM3.5E (3.5W) | MEDLINE REM3.5E (3.5W) | MEDLINE REM3.5E (3.5W) | MEDLINE REM3.5E (3.5W) | MEDLINE REM3.5E (3.5W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Input(Max) | 75V | 75V | 75V | 75V | 75V |
| Voltage-Output1 | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA |
| Power(Watts) | 3.5 W | 3.5 W | 3.5 W | 3.5 W | 3.5 W |
| Voltage-Isolation | 10 kV | 10 kV | 10 kV | 10 kV | 10 kV |
| Applications | Medical | Medical | Medical | Medical | Medical |
| Features | OCP, OVP, SCP | OCP, OVP, SCP | OCP, OVP, SCP | OCP, OVP, SCP | OCP, OVP, SCP |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency | 82% | 82% | 82% | 82% | 82% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) |