| Series | MEDLINE REM5E (5W) | MEDLINE REM5E (5W) | MEDLINE REM5E (5W) | MEDLINE REM5E (5W) | MEDLINE REM5E (5W) |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Input(Max) | 75V | 75V | 75V | 75V | 75V |
| Voltage-Output1 | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 556mA | 556mA | 556mA | 556mA | 556mA |
| Power(Watts) | 5 W | 5 W | 5 W | 5 W | 5 W |
| Voltage-Isolation | 10 kV | 10 kV | 10 kV | 10 kV | 10 kV |
| Applications | Medical | Medical | Medical | Medical | Medical |
| Features | OCP, OVP, SCP | OCP, OVP, SCP | OCP, OVP, SCP | OCP, OVP, SCP | OCP, OVP, SCP |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 80°C | -40°C ~ 80°C | -40°C ~ 80°C | -40°C ~ 80°C | -40°C ~ 80°C |
| Efficiency | 83% | 83% | 83% | 83% | 83% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) |