RNF18FTD1K58.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF18FTD1K58.
| Imagem |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | RNF | RNF | RNF | RNF | RNF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 1.58 kOhms | 1.58 kOhms | 1.58 kOhms | 1.58 kOhms | 1.58 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm) | 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm) | 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm) | 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm) | 0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm) |