SMC Diode Solutions SBR10150CT
Número da peça
SBR10150CT
Fabricante
SMC Diode Solutions
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Pacote
TO-220-3
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SBR10150CT.pdf
Descrição
DIODE SCHOTTKY 150V TO220AB
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order SBR10150CT on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SBR10150CT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SBR10150CT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SBR10150CT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SBR10150CT pin diagram, SBR10150CT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) - - - - -
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 930 mV @ 5 A 930 mV @ 5 A 930 mV @ 5 A 930 mV @ 5 A 930 mV @ 5 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 1 mA @ 150 V 1 mA @ 150 V 1 mA @ 150 V 1 mA @ 150 V 1 mA @ 150 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C