Bourns Inc. SDR0503-560KL
Número da peça
SDR0503-560KL
Fabricante
Bourns Inc.
Categoria:
Festinduktivitäten
Pacote
Nonstandard
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SDR0503-560KL.pdf
Descrição
FIXED IND 56UH 500MA 710MOHM SMD
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order SDR0503-560KL on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SDR0503-560KL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SDR0503-560KL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDR0503-560KL.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SDR0503 SDR0503 SDR0503 SDR0503 SDR0503
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 56 µH 56 µH 56 µH 56 µH 56 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
Current-Saturation(Isat) 700mA 700mA 700mA 700mA 700mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 710mOhm Max 710mOhm Max 710mOhm Max 710mOhm Max 710mOhm Max
Q@Freq 20 @ 2.52MHz 20 @ 2.52MHz 20 @ 2.52MHz 20 @ 2.52MHz 20 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 13MHz 13MHz 13MHz 13MHz 13MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz