SDR0906-472KL.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDR0906-472KL.
| Imagem |
| Fabricante | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | SDR0906 | SDR0906 | SDR0906 | SDR0906 | SDR0906 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 4.7 mH | 4.7 mH | 4.7 mH | 4.7 mH | 4.7 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 90 mA | 90 mA | 90 mA | 90 mA | 90 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 160mA | 160mA | 160mA | 160mA | 160mA |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 15Ohm Max | 15Ohm Max | 15Ohm Max | 15Ohm Max | 15Ohm Max |
| Q@Freq | 86 @ 252kHz | 86 @ 252kHz | 86 @ 252kHz | 86 @ 252kHz | 86 @ 252kHz |
| Frequency-SelfResonant | 1MHz | 1MHz | 1MHz | 1MHz | 1MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |