SIHA24N65EF-E3.pdf
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | E | E | E | E | E |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 24A (Tc) | 24A (Tc) | 24A (Tc) | 24A (Tc) | 24A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 156mOhm @ 12A, 10V | 156mOhm @ 12A, 10V | 156mOhm @ 12A, 10V | 156mOhm @ 12A, 10V | 156mOhm @ 12A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 122 nC @ 10 V | 122 nC @ 10 V | 122 nC @ 10 V | 122 nC @ 10 V | 122 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 2774 pF @ 100 V | 2774 pF @ 100 V | 2774 pF @ 100 V | 2774 pF @ 100 V | 2774 pF @ 100 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 39W (Tc) | 39W (Tc) | 39W (Tc) | 39W (Tc) | 39W (Tc) |