SIHP25N40D-GE3.pdf
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 25A (Tc) | 25A (Tc) | 25A (Tc) | 25A (Tc) | 25A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 170mOhm @ 13A, 10V | 170mOhm @ 13A, 10V | 170mOhm @ 13A, 10V | 170mOhm @ 13A, 10V | 170mOhm @ 13A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 5V @ 250µA | 5V @ 250µA | 5V @ 250µA | 5V @ 250µA | 5V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 88 nC @ 10 V | 88 nC @ 10 V | 88 nC @ 10 V | 88 nC @ 10 V | 88 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 1707 pF @ 100 V | 1707 pF @ 100 V | 1707 pF @ 100 V | 1707 pF @ 100 V | 1707 pF @ 100 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 278W (Tc) | 278W (Tc) | 278W (Tc) | 278W (Tc) | 278W (Tc) |