Taiwan Semiconductor Corporation SMB10J40CA
Número da peça
SMB10J40CA
Fabricante
Taiwan Semiconductor Corporation
Categoria:
TVS - Dioden
Pacote
DO-214AA, SMB
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SMB10J40CA.pdf
Descrição
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order SMB10J40CA on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SMB10J40CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMB10J40CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMB10J40CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMB10J40CA pin diagram, SMB10J40CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SMB10J SMB10J SMB10J SMB10J SMB10J
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Breakdown(Min) 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 15.5A 15.5A 15.5A 15.5A 15.5A
Power-PeakPulse 1000W (1kW) 1000W (1kW) 1000W (1kW) 1000W (1kW) 1000W (1kW)