SMC Diode Solutions SMBJ26CA
Número da peça
SMBJ26CA
Fabricante
SMC Diode Solutions
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SMBJ26CA.pdf
Descrição
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB
Product details
1. How to order SMBJ26CA on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ26CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ26CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ26CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ26CA pin diagram, SMBJ26CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 26V 26V 26V 26V 26V
Voltage-Breakdown(Min) 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 14.2A 14.2A 14.2A 14.2A 14.2A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W