Meritek SMBJ60CA
Número da peça
SMBJ60CA
Fabricante
Meritek
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SMBJ60CA.pdf
Descrição
TVS DIODE 60VWM 96.8VC
Product details
1. How to order SMBJ60CA on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ60CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ60CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ60CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ60CA pin diagram, SMBJ60CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Meritek Meritek Meritek Meritek Meritek
Package/Case DO-214AA (SMB) DO-214AA (SMB) DO-214AA (SMB) DO-214AA (SMB) DO-214AA (SMB)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Breakdown(Min) 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.2A 6.2A 6.2A 6.2A 6.2A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W
PowerLineProtection - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C