Microchip Technology SMDA24C-4-2/TR7
Número da peça
SMDA24C-4-2/TR7
Fabricante
Microchip Technology
Categoria:
TVS - Dioden
Pacote
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Ficha técnica
SMDA24C-4-2/TR7.pdf
Descrição
TVS DIODE 24VWM 55VC 8-SO
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order SMDA24C-4-2/TR7 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SMDA24C-4-2/TR7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDA24C-4-2/TR7?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TVSarray™ TVSarray™ TVSarray™ TVSarray™ TVSarray™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 4 4 4 4 4
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Breakdown(Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 55V 55V 55V 55V 55V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs)
Power-PeakPulse 300W 300W 300W 300W 300W
PowerLineProtection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency 35pF @ 1MHz 35pF @ 1MHz 35pF @ 1MHz 35pF @ 1MHz 35pF @ 1MHz