KOA Speer Electronics, Inc. SR731HTTC1R50F
Número da peça
SR731HTTC1R50F
Fabricante
KOA Speer Electronics, Inc.
Categoria:
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Pacote
0201 (0603 Metric)
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SR731HTTC1R50F.pdf
Descrição
CURRENT SENSE RESISTOR
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order SR731HTTC1R50F on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SR731HTTC1R50F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR731HTTC1R50F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SR73 SR73 SR73 SR73 SR73
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 1.5 Ohms 1.5 Ohms 1.5 Ohms 1.5 Ohms 1.5 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient 0/ +400ppm/°C 0/ +400ppm/°C 0/ +400ppm/°C 0/ +400ppm/°C 0/ +400ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max) 0.010 (0.26mm) 0.010 (0.26mm) 0.010 (0.26mm) 0.010 (0.26mm) 0.010 (0.26mm)