Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRA10150.
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 150 V | 100 µA @ 150 V | 100 µA @ 150 V | 100 µA @ 150 V | 100 µA @ 150 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A (DC) | 10A (DC) | 10A (DC) | 10A (DC) | 10A (DC) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 950 mV @ 10 A | 950 mV @ 10 A | 950 mV @ 10 A | 950 mV @ 10 A | 950 mV @ 10 A |