TMCMB1C685MTRF.pdf
| Imagem |
| Fabricante | Vishay Sprague | Vishay Sprague | Vishay Sprague | Vishay Sprague | Vishay Sprague |
| Series | TMCM | TMCM | TMCM | TMCM | TMCM |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 2.8Ohm @ 100kHz | 2.8Ohm @ 100kHz | 2.8Ohm @ 100kHz | 2.8Ohm @ 100kHz | 2.8Ohm @ 100kHz |
| Lifetime@Temp | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.083 (2.10mm) | 0.083 (2.10mm) | 0.083 (2.10mm) | 0.083 (2.10mm) | 0.083 (2.10mm) |