TRHP01A25R0F2E.pdf
| Imagem |
| Fabricante | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | TRH | TRH | TRH | TRH | TRH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 25 Ohms | 25 Ohms | 25 Ohms | 25 Ohms | 25 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 30W | 30W | 30W | 30W | 30W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Size/Dimension | Radial Lead | Radial Lead | Radial Lead | Radial Lead | Radial Lead |
| Height-Seated(Max) | 1.500 L x 0.670 W (38.10mm x 17.02mm) | 1.500 L x 0.670 W (38.10mm x 17.02mm) | 1.500 L x 0.670 W (38.10mm x 17.02mm) | 1.500 L x 0.670 W (38.10mm x 17.02mm) | 1.500 L x 0.670 W (38.10mm x 17.02mm) |
| NumberofTerminations | 1.440 (36.58mm) | 1.440 (36.58mm) | 1.440 (36.58mm) | 1.440 (36.58mm) | 1.440 (36.58mm) |