TT-SMDC-16.000-20-TR.pdf
| Imagem |
| Package/Case | 4-SOJ, 9.40mm pitch | 4-SOJ, 9.40mm pitch | 4-SOJ, 9.40mm pitch | 4-SOJ, 9.40mm pitch | 4-SOJ, 9.40mm pitch |
| Series | TT-SMDC | TT-SMDC | TT-SMDC | TT-SMDC | TT-SMDC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 16 MHz | 16 MHz | 16 MHz | 16 MHz | 16 MHz |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| FrequencyTolerance | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| LoadCapacitance | 20pF | 20pF | 20pF | 20pF | 20pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.492 L x 0.181 W (12.50mm x 4.60mm) | 0.492 L x 0.181 W (12.50mm x 4.60mm) | 0.492 L x 0.181 W (12.50mm x 4.60mm) | 0.492 L x 0.181 W (12.50mm x 4.60mm) | 0.492 L x 0.181 W (12.50mm x 4.60mm) |