V10PM6HM3/I.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V10PM6HM3/I.
| Imagem |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | 1650pF @ 4V, 1MHz | 1650pF @ 4V, 1MHz | 1650pF @ 4V, 1MHz | 1650pF @ 4V, 1MHz | 1650pF @ 4V, 1MHz |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 800 µA @ 60 V | 800 µA @ 60 V | 800 µA @ 60 V | 800 µA @ 60 V | 800 µA @ 60 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A | 10A | 10A | 10A | 10A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 640 mV @ 10 A | 640 mV @ 10 A | 640 mV @ 10 A | 640 mV @ 10 A | 640 mV @ 10 A |