VS-30CTQ100GPBF.pdf
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 15A | 15A | 15A | 15A | 15A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 1.05 V @ 30 A | 1.05 V @ 30 A | 1.05 V @ 30 A | 1.05 V @ 30 A | 1.05 V @ 30 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 550 µA @ 100 V | 550 µA @ 100 V | 550 µA @ 100 V | 550 µA @ 100 V | 550 µA @ 100 V |