VS-40L15CT-N3.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VS-40L15CT-N3.
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 20A | 20A | 20A | 20A | 20A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 520 mV @ 40 A | 520 mV @ 40 A | 520 mV @ 40 A | 520 mV @ 40 A | 520 mV @ 40 A |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 10 mA @ 15 V | 10 mA @ 15 V | 10 mA @ 15 V | 10 mA @ 15 V | 10 mA @ 15 V |