WBR50-50A.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WBR50-50A.
| Imagem |
| Packaging | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk |
| Series | WBR | WBR | WBR | WBR | WBR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 50 µF | 50 µF | 50 µF | 50 µF | 50 µF |
| Tolerance | -10%, +150% | -10%, +150% | -10%, +150% | -10%, +150% | -10%, +150% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 7.7Ohm @ 120Hz | 7.7Ohm @ 120Hz | 7.7Ohm @ 120Hz | 7.7Ohm @ 120Hz | 7.7Ohm @ 120Hz |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 60 mA @ 120 Hz | 60 mA @ 120 Hz | 60 mA @ 120 Hz | 60 mA @ 120 Hz | 60 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 69 mA @ 100 kHz | 69 mA @ 100 kHz | 69 mA @ 100 kHz | 69 mA @ 100 kHz | 69 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.400 Dia x 1.880 L (10.16mm x 47.75mm) | 0.400 Dia x 1.880 L (10.16mm x 47.75mm) | 0.400 Dia x 1.880 L (10.16mm x 47.75mm) | 0.400 Dia x 1.880 L (10.16mm x 47.75mm) | 0.400 Dia x 1.880 L (10.16mm x 47.75mm) |